Jak wynająć samochód bez karty kredytowej?

kartaWyjeżdżasz gdzieś, planujesz podróżować samochodem, nie zdążyłeś wyrobić sobie karty kredytowej? To częsty przypadek z którym spotykamy się zwłaszcza w wakacje. Ludzie, którzy pragną wynająć samochód bez karty kredytowej, muszą upewnić się, że mają szereg dokumentów uzupełniających. Dokumenty te pomagają wypożyczalni ustalić twoją wiarygodność.

Wynajem samochodu bez karty kredytowej może być frustrujący, ponieważ większość wypożyczalni oczekuje, że ich klienci posiadają kartę kredytową, debetową lub płatniczą. Dzięki temu wypożyczalnia jest w stanie zablokować na karcie kredytowej wybraną sumę pieniędzy, które są zabezpieczeniem na wypadek powstałych szkód. Zatem jak wynająć samochód gdy nie posiadamy karty kredytowej?

Wypożyczalnia samochodów może umożliwić swoim klientom najem auta, jeżeli ci będą płacić gotówką z góry. Wynajem auta bez karty kredytowej może wymagać od ciebie wpłacenia wysokiego depozytu, który w poszczególnych przypadkach może osiągnąć wartość tygodniowego lub miesięcznego najmu samochodu. Możesz również zostać poproszony o pokazanie kilku dokumentów uzupełniających: prawo jazdy, paszport, rachunek za media potwierdzający twój adres zamieszkania itd.

Wybierając się na wycieczkę zagraniczną można się spotkać również z tym, że w ramach zabezpieczenia wypożyczalnia może zechcieć zatrzymać twój bilet powrotny na samolot. Zgodnie z indywidualnymi warunkami najmu samochodu, kaucja jest tobie zwracana jak tylko oddasz auto.

Zobacz też jak naprawić turbinę w Fiat Doblo 1.3 Multijet

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wynajem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.