Sale do squasha

squashSquash należy do jednej z najmłodszych dyscyplin sportowych, swoje początki zawdzięcza Anglikom, to oni stworzyli zasady gry i standardy, jakie obowiązują zarówno w sferze ubioru, jak i wymiarów boiska czy używanych do gry rakiet. To gra przypominająca trochę tenis, jednak niektóre zasady zostały dostosowane do miejsca, w którym odbywa się gra. Kiedy dziesięć lat temu squash po raz pierwszy zagościł w Polsce, od tego momentu zaobserwować możemy duże zainteresowanie tą dyscypliną, co skutkuje rosnącą liczbą hal przeznaczonych do uprawiania tej dyscypliny. W roku 2007 było w naszym kraju ponad sto kortów do gry, lecz w związku z zainteresowaniem dyscypliną, liczba ich zwiększa się z roku na rok.

Zaletą tej dyscypliny jest to, że można go uprawiać przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne i porę dnia. Nie wymaga on również specjalnych ubiorów. Wystarczy odzież nie krępująca ruchów i niezbyt ciepła na przykład spodenki, koszulka i skarpety, obowiązkowa za to jest frotka na rękę no i oczywiście obuwie.

Buty do squasha powinny zapewniać komfort gry, być elastyczne i mieć odpowiednią amortyzację. Producenci obuwia sportowego wiedzą, jak ważną zaletą jest nie tylko zapewnienie funkcjonalności, lecz także odpowiedniej stabilizacji. Stosowane w obuwiu sportowym wkładki wymienne dobrze dopasowują się do stopy, jest to niezmiernie ważne ze względów ortopedycznych. Materiały, jakich używają producenci obuwia sportowego zapewniają optymalne amortyzowanie wstrząsów, zaś podeszwy wykonane są w technologii „non marking” czyli takiej, która nie brudzi podłoża.

Ciekawy tekst na temat doboru butów do squasha.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.