Kosy spalinowe

kosiarkaKosiarki rolnicze mogą być ciągnięte zarówno przez ciągniki, jak i zwierzęta pociągowe oraz mogą być pojazdem, który porusza się sam, bez konieczności jego ciągnięcia.
Nóż, w które wyposażone są kosiarki listwowe porusza się ruchem, który można określić jako posuwisto-zwrotny. Cięcie polega na dociśnięciu rośliny do części nieruchomej, która często nazywana jest bagnetem lub także do żyletki, która znajduje się na drugim nożu, który odpowiedzialny jest za wykonywanie ruchu przeciwbieżnego (we wcześniejszych latach był to jedyny system umożliwiający koszenie, obecnie możemy go nadal spotkać w maszynach żniwnych oraz przy cięciu roślin, które są wyjątkowo wrażliwe.

Kosiarki mogą zbierać skoszoną wcześniej trawę do koszy o ograniczonej pojemności lub też wyrzucać ją na teren, który został wcześniej skoszony (na pewno wygodniejsze są kosiarki posiadające kosz zbierający trawę, gdyż posiadając go nie musimy grabić skoszonej trawy).

Kosiarki możemy znaleźć w każdym domu, gdyż każdy chcemy posiadać zadbany i skoszony trawnik, dzięki czemu całe podwórko jak i ogródek wyglądają ładniej i dodają większego uroku naszej posesji i sprawiają, że wygląda o wiele lepiej niż w przypadku zarastającej ją, wysokiej trawy.
Kosiarki to bardzo przydatne urządzenia, który zostały wymyślone by ułatwić człowiekowi życie. kosy spalinowe. W przypadku tego rodzaju kosiarek jakim są kosiarki rotacyjne roślina nie zostaje dociskana do innego elementu lecz cały czas utrzymuje się w normalnym stanie.

Rodzaje kosiarek

Kosiarki ze względu na ich przeznaczenie możemy podzielić na następujące typy i rodzaje:

  • kosiarki rolnicze (konne lub ciągnikowe),
  • kosiarki trawnikowe (spalinowe i elektryczne).

Kolejny podział to ze względu na sposób działania i tutaj możemy wyróżnić następujące kosiarki:

  • listwowe,
  • rotacyjne,
  • bębnowe,
  • dyskowe.

Możemy wyróżnić także kosiarki bijakowe, które są odmianą kosiarki rotacyjnej, w tym przypadku elementy tnące to jednak bijaki, które poddają koszone rośliny procesowi rozdrobnienia, a system taki, w którym bijakami są specjalne łańcuszki używany jest głównie do koszenia traw oraz innej roślinności, często bujnej i wysokiej, w okolicach dróg, przy poboczach i w rowach.

Kosiarki zaliczane są do maszyn rolniczych, a ich przeznaczeniem jest koszenie roślin zielonych i oczywiście trawy.
Te rotacyjne potrzebują na pewno większej mocy, ale za to są one znacznie wydajniejsze i koszą lepiej oraz dokładniej. . przed wynalezieniem kosiarki do koszenia traw i trawników używano przede wszystkim kosy, czasami sierpów, a nawet owiec.
Kosiarki listwowe posiadają nóż odpowiedzialny za cięcie w postaci większej ilości nożyków zwanych inaczej żyletkami.

Kolejnym rodzajem kosiarek są kosiarki rolnicze, które także zaliczane są do maszyn rolniczych, a ich głównym przeznaczeniem jest koszenie trawy oraz różnych innych roślin. Głównie na łąkach, w celu pozyskania materiału do przeróbki, w której wyniku powstaje pasza dla zwierząt.
Ostatnim typem są kosiarki trawnikowe, tego typu kosiarki używane są w ogródkach znajdujących się przy domach i posesjach w celu koszenia trawników. . wynalazca kosiarki skonstruował także gumowe buty dla ciągnących kosiarkę, czy kosiarki koni by nie niszczyły one trawnika. . kosiarki trawnikowe są także używane w parkach, polach golfowych i wielu, wielu innych miejscach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.